Dziś jest wtorek, 23.06.2026, imieniny Wandy, Zenona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » KGW Malano-wianki » Aktualności » Rajd rowerowy „Rowerem po szlaku historii, śladami Chopina i dębowych legend” - trzydzieści kilometrów historii i przygody

Rajd rowerowy „Rowerem po szlaku historii, śladami Chopina i dębowych legend” - trzydzieści kilometrów historii i przygody

20260622_145456~2

Wspomnienia z naszego rajdu rowerowego pod hasłem „Rowerem po szlaku historii, śladami Chopina i dębowych legend” wciąż budzą w nas ogromne emocje. 21 czerwca z parkingu przy Szkole Podstawowej w Malanowie ruszyliśmy ramię w ramię, by spędzić niedzielę aktywnie, rodzinnie i z historią w tle.

Trasa była wymagająca, ale niezwykle malownicza. Przejechałyśmy około 30 kilometrów odwiedzając miejscowości takie jak Malanów, Żdżenice, Kotwasice i Bibiannę. Każdy przystanek był dla nas żywą lekcją historii. W Żdżenicach podziwialiśmy zabytkowy wiatrak Koźlak i wspominaliśmy chopinowskie korzenie naszej ziemi, tragiczne losy ciotki i babki kompozytora Antoniny Krzyżanowskiej. W Kotwasicach odwiedziliśmy XIX-wieczny cmentarz ewangelicki oraz stanęliśmy oko w oko z potężnym Dębem „Bartek”, legendą o Napoleonie i księciu Mieszku.

Prawdziwe sportowe emocje czekały na nas na mecie rajdu, która znajdowała się w „Medal of Color” w Bibiannie. Po przejechaniu tylu kilometrów zadbaliśmy o odzyskanie siły przy wspólnym posiłku był to idealny moment na złapanie oddechu, integrację i rozmowy.

Miałyśmy okazję przetestować swoje oko i opanowanie podczas strzelania do tarczy. Trzeba przyznać, że wszyscy radzili sobie z markerami paintballowymi znakomicie udowadniając, że żadne wyzwania nie są nam straszne.

Rajd po raz kolejny pokazał, że można łączyć aktywność fizyczną z edukacją i integracją międzypokoleniową. Podczas rajdu dzięki otrzymanym elementom odblaskowym i ubezpieczeniu, cała nasza ekipa czuła się w pełni bezpiecznie.

Serdecznie dziękujemy Gminie Malanów za współfinansowanie wydarzenia, wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i pozytywną energię oraz „Medal of Color” za gościnę.

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez KGW „Malano-Wianki”, które odkrywają uroki naszej małej ojczyzny.

Ewelina G


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności